Domač sladoled "brez"

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 19. jun 2005 15:13 | ogledi: 11.747 | odgovori: 8

Živijo!

Iščem recept za sladoled. Ampak, in ampak je velik, narejen naj bi bil brez česar koli, kar vsebuje aditive, konzervanse,.... etc. Moja sestrična ima namreč seznam alergij, dolg kot življenje stoletnika. Poletje je tu, čas sladoledov, zato iščem kak recept za sladoled, ki bi bil narejen na osnovi mleka (ne smetane - tudi te imajo baje svoje aditive).

Torej pomoč in z recepti na plano!

Lp in hvala,

Tjas

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

19. jun 2005 16:52

Pri nas delamo sladoled z aparatom za sladoled (star je že kar nekaj let in takšen, kjer ni potrebno dodatno zmrzovanje, ampak lahko po 25 minutah ješ sladoled) in za sadne sladolede uporabljamo vedno samo mleko, sladkor, beljak in sadje. Najbolj gre "v promet" borovničev sladoled, ki ga za večja srečanja naredimo dvojno, če ne celo trojno količino. Delamo pa ga tako, da v mikser damo 3 dl mleka, nekaj sladkorja ,malo limoninega soka, 2 beljaka in veliko borovnic (po navadi jih uporabimo cca 30 dag, ker jih imamo zelo radi), vse to miksamo 2-3 minute in potem zlijemo v aparat za saldoled. Mogoče bi lahko tako naredila tudi sladoled za zamrzovalni, vendar bi ga bilo verjetno potrebno nekajkrat premešati. Velikokrat naredimo tudi malinov sladoled - tukaj maline najprej zmiksam in precedim skozi gazo, tako da uporabim samo sok. Delali smo že vse mogoče sadne sladolede- od limone, višnje, hruške, lubenice, kot pravijo - ni da ni sadja, iz katerega lahko narediš sladoled. Smetano pa uporabljamo pri vanilijevem, čokoladnem, orehovem, lešnikovem, punčevem, pistacijevem....... sladoledu. Čeprav smo tudi te sladolede naredili samo z mlekom, ker nam je pač zmanjkalo smetane, pa so bili kljub temu zelo dobri.

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

20. jun 2005 11:15

Nada lepo prosim povej kakšen aparat za sladoled imaš - firma in kapaciteta. Tudi jaz že nekaj časa razmišljam o nakupu aparata, ker bi naši otroci sladoleda pojedli na tone...... Pa iz zgoraj navedenih sestavin je še zdrav po vrhu. Lep pozdrav. mojka

Študentka1  

član od: 31.5.2004

sporočila: 91

20. jun 2005 11:29

ima morda kdo recept za vanilijev, čokoladni, orehov, punčev ali lešnikov sladoled?... nisem ga še nikoli delala,... pa bi morda probala, če ni preveč zahtevno.. in seveda, nimam aparata za sladoled... hvala za vaše odgovore. lp, Studentka1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. jun 2005 12:50

Veliko receptov boš našla v bazi, med sladicami (večinoma pod črko S). Žal jih je večina s smetanami. Lp, Tjas

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

20. jun 2005 17:26

Mojka Jaz imam aparat za sladoled, na karetem piše: SIMAC, IL GELATAIO 800, The Ice Cream Boy, ima uro , da lahko nastaviš minute (60 minuit). Je star sigurno že več kot 15 let. Kasneje sem kupila še enega podobnega - vendar brez ure, pa mi oba dobro delata. Sem pa oba "prešvercala" iz Italije - iz Palmanove. Sem pa pred nekaj leti na enem izmed sejmov v Ljubljani videla, da Simacove aparate prodaja oz. zastopa eno podjetje z Bleda, pa se sedaj ne morem spomniti, katero. Je pa to podjetje imelo vse mogoče stvari za gospodinjstvo. LP Nada

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. jun 2005 22:53

Najbolj enostavno je da zmrznjeno sadje zmiksate in dolivate mleko, ki bo ob dotiku ledenega sadja zmrznilo. Dobili boste hiter, okusen in preprost domač sladole........upam da bo v pomoč! ANJA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

21. jun 2005 8:44

Točno takšen sladkoled, kot ga opisuje anja, sem si naredila včeraj za zajtrk: v mešalnik sem stresla pol vrečke zmrznjenih malin, dodala 3 žlice pasirane skute , malo jogurta (lahko bi tudi mleko), in ven je prišel kraaasen sladoled! Njam... LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti